November 12-e a boldogság jegyében telt, legalábbis annak, aki ellátogatott a Boldogság Nyitott Szemináriumra. A reggeltől estig tartó programsorozaton neves magyar előadók, boldogságkutató szakemberek olyan tudományos és filozófiai tudást, valamint olyan gyakorlati tapasztalatokat osztottak meg velünk, amelyek segítettek megérteni: a boldogság igenis tanulható.
Időpont: 2016. november 12.
Helyszín: Lurdy Konferencia-és Rendezvényközpont
Szombat reggel, 9 óra. Ilyenkor a legtöbb ember még a puha, meleg ágyban szundít, azok azonban, akik boldogabbak, sikeresebbek, kiegyensúlyozottabbak szeretnének lenni, a Boldogság Nyitott Szemináriumot választották a Lurdy Konferencia-és Rendezvényközpontban. Azok ugyanis, akik részt vettek az egész napos előadássorozaton, ismert szakemberek, előadók segítségével tehették meg az első lépéseket az örömteli élet felé.
dr. Toth Judit, a rendezvény szakmai vezetője nyitotta meg a Boldogság Nyitott Szemináriumot. Ő az ügyvédi pályát hagyta ott azért, hogy coachként, Gestalt terapeutaként, mediátorként segíthesse az embereket a boldogságkeresésben. Elmondta, milyen tévhitek keringenek a boldogsággal kapcsolatban (tudtátok például, hogy a körülményeink csak 10%-ban határozzák meg, mennyire vagyunk boldogok?), és elárulta, miért kifizetődő az, ha valaki örömteli életet él.
A sort dr. Prezenszki Zsuzsanna pszichiáter, pszichoterapeuta folytatta, aki egy kicsit tudományosabb vizekre kalauzolt minket. Arra kereste a választ, hogy vajon az agyunk működése mekkora szerepet játszik a boldogságunkban. Zsuzsanna tökéletes "tanárunk" volt: logikus, ugyanakkor vicces előadásából kiderült, hogy ha valamit gyakorlunk, például a boldogságra való képességet, az agy bizonyos része aktívabb lesz, vagyis a kiegyensúlyozottság belénk ivódik.
Balogh Béla hídépítőmérnökként dolgozik, emellett azonban a spirituális témák szakértője is. Szerinte az univerzum csupán egy hologram és meggyőződése, hogy mi magunk teremtjük meg a saját világunkat. Gondolatainkkal ugyanis létrehozhatjuk a földi poklot vagy a földi mennyországot is: ha harmónia, béke és boldogság van bennünk, akkor az életünk is ilyen lesz.
Szilágyi Áront úgy figyelte a közönség minden tagja, mint egy büszke anya a kisfiát - hihetetlen, hogy ennyi mindent elért, de kétszeres olimpiai bajnokként is szerény és alázatos tudott maradni. Hogyan kell feldolgozni a sikert, a kudarcot, és mit lehet kezdeni az elvárásokkal, a teherrel, amit egy sportolónak cipelnie kell? Áron őszintén beszélt mindenről.
Kevéssel Böjte Csaba előadása előtt kiderült, hogy a ferences rendi szerzetesnek van egy meglepetése a közönségének. Elhívta a Role zenekart, akik eljátszottak nekünk néhány számot - hiába, ilyen ő, ilyen Böjte Csaba. Mindig arra gondol, hogyan adhatna, hogyan szerezhetne örömet. Persze nemcsak a zenével melengette a szívünket, hanem azzal is, amit mondott. Beszélt az élet 3 legszebb öröméről, a gyereknevelés csodájáról és az irgalmasság fontosságáról is, előadását pedig rengeteg személyes történettel fűszerezte meg.
Lippai Mariannával néhány éve megtörtént az, amit egyetlen anya sem szeretne átélni: elveszítette a gyerekét. A kislánya halálos ágyán azonban megígérte neki, hogy boldog lesz - és az is. Kitartásából, életszeretetéből, segítőkészségéből, pozitív hozzáállásából a Boldogság Nyitott Szeminárium közönsége is kapott egy jó nagy szeletet; fel is töltött minket energiával és hittel.
Vermes Annamária az előadása közben felállított bennünket és néhány okos gyakorlattal átmozgatta elgémberedett tagjainkat. Hihetetlenül jó volt! Nem véletlenül tette ezt; a sport szerelmese, egész életében testnevelő tanár, illetve edző volt, ő a testével és a mozgással kommunikál. Arról beszélt, hogy a sport része a boldogságunknak, és ha megtaláljuk a számunka megfelelő mozgásformát, hozzásegítjük magunkat a kiegyensúlyozott élethez.
Bhaktananda előadásában a jóga filozófiájába és gyakorlatába engedett bepillantást. A jógi kiemelte, hogy a jóga képes boldoggá tenni, képes ápolni a lelket, de csak akkor, ha nem izzadtságszagú sportként végezzük, hanem az ősi tradíciók szerint. Így nem elveszi, hanem termeli az energiát, elvezet a sötétségből a fénybe és egy örömteli, harmonikus létezésbe érkezünk.
A napot dr. Toth Judit zárta, 12 praktikus tanácsot adott a boldogabb élethez: kezdve a reggeli szándék, cél meghatározásától egészen addig, hogy este összeírjuk, mi volt a 3 legjobb dolog, ami aznap történt velünk. Könnyűnek hangzik, pedig nehéz megvalósítani - pláne úgy, hogy Judit azt kérte tőlünk, kb. 1 évig minden egyes nap próbáljuk meg elvégezni a gyakorlatok nagy részét.
A Boldogság Nyitott Szeminárium szervezője a MyMoments Hungary volt, melynek ez úton is köszönetet mondunk a remekül sikerült napért.
További információ:
MyMoments Hungary