#VáltoztassukMegASzépséget
A Dove Önbizalom Program 2004-ben jött létre annak érdekében, hogy a felnövekvő generációk pozitív kap- csolatot alakítsanak ki külsejükkel, valamint hogy segítsen nekik kiaknázni a bennük rejlő potenciált, önképüket és egyben önbizalmukat javítani. A Dove Önbizalom Program olyan útmutatókat, internetes cikkeket és oktatóanyagokat kínál, amelyek segítik a szülőket olyan nehéz témák kezelésében, mint az internetes zaklatás és a negatív testkép; valamint önbizalom- építő műhelyeket és egyéb oktatási tevékenységeket biztosít iskoláknak, mentoroknak és ifjúsági vezetőknek.
Eddigi munkánk során a Dove 150 országban több mint 69 millió fiatal életébe hozott pozitív változást világszer- te, ezzel a világ legnagyobb önértékelési oktatójává nőtte ki magát.
Munkánk azonban még korántsem ért véget, 2030-ra a Dove azt tervezi, hogy a Dove Önbizalom Program tár- sadalmi hatásait 250% -kal növeli, és 250 millió fiatal életére hat pozitívan.
Kutatások szerint az alacsony önértékelés visszatartja a lányokat
Világszerte 10-ből 8 lány bújik ki olyan mindennapi tevékenységek alól alacsony önértékelésük miatt, mint példá- ul a családdal, szeretteikkel töltött idő, iskolai foglalkozások, de sokan a véleményüket sem merik kinyilvánítani. Egyes lányok az otthonukat sem szívesen hagyják el, mert nincsenek megelégedve a külsejükkel.
Magyarországon végzett kutatásunk szerint a tinédzser lányok 46%-a aggódik azon, hogy milyen reakciókat kap a közösségi médiában posztolás után, illetve az is megfigyelhető, hogy ez az aggodalom a kor előrehaladtával nő. A lányok 17%-a nem gondolja magát elég csinosnak, ha nem kap elég like-ot a fotóira.
A kutatás alapján kirajzolódik, hogy a tinédzserek magabiztosabbak lennének, ha a közösségi médiában látott képek jobban reprezentálnák a lányok valódi megjelenését. A magyar tinilányok 46%-a örülne, ha nem létezne képszerkesztés, bár 44% szerint a filterek a mindennapjaik részei. 18%-uknak jobban tetszik a szerkesztett kép, de a lányok többsége elégedett a képpel módosítás nélkül is.
A lányok nagyobb része örülne, ha többet „tanulhatna” arról, hogy hogyan lehet értékelni a különbözőséget (75%), hogyan érezheti jobban magát a bőrében (72%), hogyan kell a zaklatást kezelni (54%), hogyan lehetne magabiztosabb a testével kapcsolatban (48%), valamint hogyan lehetne büszke magára (48%).
Amikor a fiatalok visszafogják magukat és nem használják ki a bennük rejlő lehetőségeket, azzal a társadalom is sokat veszít. Az adatok azt mutatják, hogy az alacsonyabb önértékeléssel rendelkező lányok kiszolgáltatottabbak a digitális torzulások hatásainak. Éppen ezért, talán sosem volt még olyan fontos cselekedni, mint most.A Dove Önbizalom Program küldetése
A Dove Önbizalom Program küldetésének tekinti, hogy a következő generáció úgy nőjön fel, hogy pozitív kapcso- lata van a külsejével, és képes kiaknázni a benne rejlő képességeket. Ennek érdekében az önértékelést építő és testkép iránti bizalmat támogató oktatóprogramokat nyújtunk a fiatalok számára szerte a világon, szülők, tanárok és mentorok bevonásával. Eszközeinket és erőforrásainkat a világ minden tájáról származó, önértékelésre spe- cializálódott szakemberekkel együttműködve fejlesztjük. A Dove Önbizalom Program által biztosított programok bizonyítottan pozitív hatással vannak az önbizalomra.
A Dove új Önbizalom Program Útmutatója
Egy online eszköz, ami arra ösztönzi a szülőket és gondviselőket, hogy segítsék a gyermekeket el- igazodni a világban. Az Önbizalom Program Útmutató magába foglalja a Közösségi média, szűrők és „szelfi beszélgetés” szekciót is, ami segít a felnőtteknek megismerni és megérteni azokat a kihívásokat, amikkel a fia- talok találkoznak az online felületeken. Célja, hogy tippeket nyújtson és beszélgetéseket indítson arról, hogyan lehet a közösségi médiát egészséges hellyé tenni, ahol a fiatal felhasználók megnyílhatnak – kezdve a pozitív és sokszínű közösségi média hírfolyamának megszervezésétől egészen annak felismeréséig, hogy a közösségi média az emberek „legjobb énjét” emeli ki.Közösségi média, szűrők és „szelfi beszélgetés” fő témái:
Hogyan befolyásolja a közösségi média az életminőséget? – A közösségi média és az alacsony önbiza- lom közti kapcsolat megértése
Digitális torzítás vagy életszerűség – Min múlik a filterek önkifejezésre vagy önbizalomrombolásra való használata?
Szelfi beszélgetés ellenőrző lista a teendőkhöz – Segítsünk a gyermekeknek az online világban!
Egyéb, ingyenesen elérhető anyagok:
A Dove Önbizalom Program tanároknak szóló „Magabiztos vagyok”1 nevű programja bizonyítottan:
- Javítja a testképet
- Növeli az önbizalmat
- Csökkenti a szociális készségek romlását
- Hatékonyan teljesíthető tanárok által
A Dove Önbizalom Program szülők számára készült programja2 bizonyítottan:
- Javítja az anyák testképét és önbecsülését
- Javítja a lányok önbecsülését
- Növeli az anyák és lányaik közötti beszélgetések gyakoriságát a testképről és önbizalomról
- Ösztönzi az anyákat, hogy jobban támogassák lányaikat az egészséges önkép kialakításában
Hogyan segíthetsz?
A Dove Önbizalom Programba mindenki bekapcsolódhat, és nem csak workshopok szervezésével a helyi közösségben, iskolákban, hanem azzal is, ha kezdeményezzük az önbizalomépítés oktatását, vagy ha tuda- tosabban figyelünk a lányok mindennapi problémáira. Már egy beszélgetés kezdeményezése is hatalmas változást jelenthet. Te hogyan fogsz segíteni?
További információ:
Dove Magyarország
Köszönöm, hogy elolvastál! Szeretettel várlak vissza!